Pohřby

 

POHŘBENÍ ZVÍŘÁTKA NA HŘBITOVĚ

Pokud preferujete pohřbení vašeho pejska nebo kočičky klasicky do země a nepřejete si zpopelnění, rádi vám nabídneme tuto možnost  na zvířecím hřbitůvku

Prvním Podřipském pohřebišti drobných zvířat.

S majitelem tohoto hřbitova spolupracujeme od r.2003, od doby, kdy hřbitov byl založen. Hřbitov se nachází na severním úpatí památné hory Říp, nedaleko Prahy, na soukromých pozemcích majitele, na krásně upravené louce, odkud je nádherný pohled na panorama Českého Středohoří, při krásném počasí až na vrcholky Krušných hor. Dušičky pejsků a kočiček, ale i ostatních zvířátek střeží v horní části hřbitova dřevěná socha mnicha.

Pokud se rozhodnete pro pochování zvířátka právě zde, stačí když nám zavoláte, vše další už budeme vyřizovat my a se vším vám pomůžeme. Pro zesnulé zvířátko si okamžitě přijedeme, ať už k vám domů nebo na veterinární pracoviště, s vámi vyplníme jednoduchý doklad s vašimi údaji a údaji o zvířátku. Nemusíte mít žádný doklad od vašeho veterináře, u pejsků vám samozřejmě vystavíme i doklad o úmrtí pro obecní úřad.

Poté zvířátko hezky zabalíme. Pejskovi i kočičce můžete dát jeho dečku, pelíšek a oblíbené hračky, a my jej následně uložíme do ekologického bílého vaku na zip, který je opatřen úchyty tak, aby se s pejskem dalo dobře manipulovat a  aby se dal snadno  uložit do hrobečku. U menších zvířátek, jako jsou kočičky a drobná zvířátka, máme k dispozici hezké krabičky v několika velikostech a  barevných odstínech, s možností štítku  se jménem a ozdobené květinami. Pokud si budete přát, je k dispozici i nabídka krásných dřevěných rakví.

Zvířátko poté převezeme k nám, uložíme ho do chladícího boxu a domluvíme se s majitelem hřbitova, kdy bude připraven hrobeček (podle velikosti zvířátka a roční doby trvá příprava 1-3 dny). Do té doby bude zvířátko v chladícím boxu a 24 hodin denně pod naším dohledem. S vámi se domluvíme, kdy se i vám hodí jet na hřbitov a společně stanovíme přesný den a hodinu tak, jak vám to vyhovuje. Není problém nechat u nás zvířátko několik dní, když například budete moci jet na hřbitov až o víkendu a zvířátko zemře začátkem týdne, tato služba  je pro naše klienty bezplatná.

Jakmile bude připraven hrobeček pro vaše zvířátko, máte tři možnosti, pro které se rozhodnout.

Varianta 1

Chcete se účastnit pohřbení zvířátka, ale nemůžete jet vlastním vozem. V tomto případě pro vás přijedeme k Vám domů, zvířátko již bude v našem autě a rádi Vás i se zvířátkem na hřbitov dovezeme.

Varianta 2

Chcete se účastnit pohřbení zvířátka, ale chcete jet vlastním vozem. V tom případě naše Pohřební služba dopraví na hřbitov zvířátko, tak aby doprava odpovídala všem zákonům a směrnicím, a vy přijedete vlastním vozem . V tomto případě na vás budeme čekat v obci Vražkov, nejbližší obci u hřbitova, na návsi u kapličky, kam bez problémů dojedete podle navigace nebo mapy, a dále již pojedete za naším vozem až na hřbitov.

Varianta 3

Nechcete se účastnit uložení zvířátka do země. Rozloučíte se s ním již doma a my vašeho přítele převezeme na hřbitov sami a ve spolupráci s majitelem hřbitova vaše zvířátko pohřbíme .Poštou Vám pak budou zaslány veškeré doklady. Vy pak můžete jet na hřbitov později, až bude hrobeček kompletně upraven.

Samotné pohřbení na hřbitově probíhá tak, že se zvířátko jemně a se vší etikou uloží do hrobečku, bude přečtena modlitba a následně bude proveden základní zásyp hrobečku zeminou. Běžná úprava hrobečku, tedy nepropustná folie a jemný kačírek, je provedena za několik dní, až si zemina sedne. Mezitím je vyrobena náhrobní deska přesně podle vašich požadavků. V případě, že vás na hřbitov vezeme my naším vozem, budeme na vás samozřejmě čekat po celou dobu pohřbu a dovezeme vás zase zpět do místa Vašeho bydliště. Pokud pojedete s vozem vlastním, pomůžeme při uložení pejska do hrobečku, rozloučíme se s vámi a odjedeme, abychom vás při této smutné a osobní situaci nerušili.

ZÁKLADNÍ BALÍČEK POHŘEBNÍCH SLUŽEB - CENÍK
kategorie          1  -  10 kg        10  -  20 kg          20  -  50 kg           50  -  80 kg
 A 6 100 Kč 6 300 Kč 6 600 Kč 7 200 Kč
 B 5 600 Kč 5 800 Kč 6 100 Kč 6 700 Kč
 C 5 400 Kč 5 600 Kč 5 800 Kč 6 500 Kč
 

Jak vypadá Prvním Podřipském pohřebišti drobných zvířat se můžete podívat na následujícím videu: