× Upozornění S ohledem na situaci v souvislosti s šířením onemocnění Covid-19 přijímá Pohřební ústav pro malá zvířata Pet-pieta následující opatření: Při žádosti o vyzvednutí zesnulého zvířátka v domácnosti se budou pracovníci dispečinku pohřební služby dotazovat volajících, zdali se na majitele nebo jiné osoby v domácnosti nevztahují karanténní opatření a jestli tyto osoby nevykazují známky respiračního onemocnění. Jsme schopni, za velmi přísných opatření, zajistit odvoz zesnulého zvířátka i z domácnosti, která se nachází v karanténě. Za stejně přísných pravidel a opatření jsme schopni zajistit i eutanasii zvířátka v karanténním prostředí. V těchto případech je nutné počítat s vyšší cenou, cena bude sdělena majiteli zvířátka předem podle aktuální situace. Děkujeme za pochopení. Veškerá opatření jsou platná od 13.3.2020 do odvolání.

Doprava

Disponujeme celkem 6 schválenými vozy pro převoz zesnulých pejsků a kočiček. 

Poskytujeme i zcela vyjímečnou službu, kdy je nově vybavený pohřební vůz schválen nejen pro dopravu zemřelého zvířátka, ale současně lze tímto vozem vézt i členy rodiny, kteří se chtějí jet se zvířátkem rozloučit ať už do obřadní síně krematoria, nebo na zvířecí hřbitov. Můžeme svézt jednoho až čtyři lidi. Zvířátko leží ve speciálně upraveném zadním prostoru vozidla a pro pozůstalé je volné sedadlo spolujezdce plus 3 místa na zadním sedadle.

V tomto voze vozíme samozřejmě i samotná zvířátka. Pejsek nebo kočička je v prostoru vozidla vyloženém stříbrným sametem, v bílém speciálním vaku, přikryté dečkou ze stejné látky a s pohřebním malým věnečkem. Snažíme se i k zemřelým zvířátkům chovat s co největší etikou a úctou.