Časté dotazy

Zemřelo mi doma zvířátko. Co mám dělat?

V takovém případě zavolejte na jakýkoli z našich telefonů a my s Vámi probereme, co si představujete
dál, jak chcete s tělíčkem zvířátka naložit a jaké máte možnosti. Volat můžete kdykoli, 24 hodin
denně. Pokud se domluvíme na kremaci, pohřbu nebo jiné službě, kde je nutný odvoz zvířátka,
pošleme k Vám ihned naši posádku. Přijedeme kdykoli, Pohřební služba funguje nonstop.

V případě, že budu chtít individuální kremaci nebo pohřeb, kam mého pejska nebo kočičku odvezete?

Vaše zvířátko odvezeme do chladícího boxu. V případě kremace se zvířátko veze rovnou do krematoria, a to i v noci, jako hlavní partner Krematoria zvířat Praha máme klíče od budovy a vstup zajištěn kdykoli. Zvířátko zvážíme, přiřadíme mu jeho kremační kámen a uložíme jej do chladící místnosti, kde počká do termínu kremace. V případě pohřbu odvážíme zvířátko do našeho vlastního chladícího boxu v našem sídle na okraji Prahy 8, kde zvířátko uložíme a je pod naším dohledem až do termínu pohřbení. V obou zařízeních jsou zvířátka uložena po jednom  a vždy ve vaku na zesnulé

Mám jistotu, že dostanu popel mého zvířátka?

Je pro nás naprostou prioritou, abychom zajistili předání veškerého popela  mazlíčka jeho majiteli. Jako první jsme začali používat unikátní systém GARANCE, díky kterému máme vždy přehled o tom, kde se nachází zvířátko nebo jeho popel a je vyloučena jakákoli záměna. Při příjmu dostává zvířátko kremační kámen s číselným kódem, a tento kremační kámen jej provází po celou dobu, i v kremační peci, až se nakonec dostává s popelem zvířátka do jeho urničky. Kromě tohoto systému se automaticky provádí kamerový záznam každé kremace a ukládá se ke kartě zvířátka. Pokud majitel zvířátka má zájem, tento kamerový záznam mu zašleme e-mailem. A pokud někdo nevěří ani těmto opatřením, rádi jej v krematoriu provedeme, vše ukážeme a může sledovat celou kremaci svého mazlíčka osobně speciálním oknem z obřadní místnosti.

Opravdu probíhá kremace vždy jen jednoho zvířátka? Nedáváte jich tam víc najednou?

Technologie, kterou používáme, je jedna z nejmodernějších a je stejná jak ta, která se používá u kremací lidí, jen je menší. Tato technologie bez problémů umožní jednu kremaci po druhé, za neustálého chodu zařízení, protože se jedná o kremační pec. Zakládáme si na tom, že u nás máte 100% garanci, že vaše zvířátko bylo v kremační peci samo a popel je jen jeho.

Některé firmy používají ke kremacím  technologii, kdy vede do jedné spalovací komory více dvířek a dává se tam větší počet  zvířat. Do tohoto zařízení se dávají za studena, poté se uzavře a zhruba 10 hodin probíhá žeh. Dle našeho soudu není možné, aby se popel zvířátek uvnitř pece nesmísil vlivem proudění horkého vzduchu. Takové zařízení u nás nenajdete.

Za jak dlouho pro zesnulé zvířátko přijedete, když vám zavoláme?

Pokud zvířátko zemře doma, vyjíždí posádka ihned po oznámení. Záleží na vzdálenosti a provozu, ale po Praze je dojezdový čas zpravidla 30-60 minut. Také se lze domluvit na pozdější čas, který vám lépe vyhovuje. U mimopražských klientů záleží na vzdálenosti místa, předem vám sdělíme přibližnou dobu příjezdu.  Pokud vyzvedáváme zvířátko na veterinárním pracovišti, vždy se domlouváme s lékařem, jak mu vyhovuje vyzvednutí zesnulého zvířátka vzhledem k jeho práci, ale vždy vyzvedáváme zvířátko ten samý den, při večerním oznámení následující den ráno. V nemocnicích si zvířátko můžeme vyzvednout i v noci.

Jak to bude probíhat, když budu chtít vidět, kam zvířátko vezete a nemám vlastní auto?

V takovém případě se s vámi domluvíme, kolik pojede lidí a podle toho k vám pošleme vyhovující vůz. Posádka si převezme zvířátko, uloží ho do vozidla,  vy také nastoupíte a dovezeme vás i zesnulé zvířátko do krematoria. Tato služba je k dispozici 24 hodin denně. Jet může 1-4 členové rodiny.Po příjezdu do krematoria budete celou dobu přítomni vážení a ukládání zvířátka a poté vás, pokud budete chtít, provedeme budovou krematoria, vše vám ukážeme  a vysvětlíme a na cokoli se můžete zeptat. Poté vás naše auto odveze buď domů, nebo na blízkou stanici metra, záleží na domluvě.

Objednal jsem si urničku z katalogu a musím počkat na dodání. Kde bude do té doby popel mého zvířátka?

Po každém kremačním dnu si vyzvedáváme tzv. převozové urničky v krematoriu a dovezeme je k nám do kanceláře, která se nachází zhruba 15 minut od krematoria. Tyto urničky jsou plastové, nerozbitné a s pevným šroubovacím uzávěrem, aby byla jistota, že se popel zvířátka nevysype ani jinak nepoškodí. Tyto urničky jsou označeny modrou velkou tlapkou a štítkem se jménem majitele zvířátka, jménem zvířátka a číslem kremačního kamene, který je spolu s popelem uvnitř této urničky. V naší přípravně se urničky přiřadí k těm, které si vybrali majitelé zvířátek jako definitivní a na zvlášť k tomu určeném místě se po jedné, aby nedošlo k záměně, a za kontroly čísla na kremačním kameni a na dokladech,  ostatky zvířátka přesypou do své vybrané urny. Ta se pak dává spolu s doklady do jednotlivých kójí podle toho, zda si pro urničku majitelé zvířátka příjdou k nám, nebo zda urničku vezeme lidem domů a přiřadí se k přesnému datu. Za 15 let, po kterou tuto práci děláme, se ani jednou nestalo, že bychom vyměnili nebo zaměnili urničku.

Mohu svého mazlíčka ještě vidět?

Ano, určitě, to není problém. K dispozici je vám krásná moderní obřadní síň přímo v budově krematoria, kde se budete moci v klidu důstojně se svým zvířátkem rozloučit.

Jakým způsobem se dozvíte, co vše bych si přál a také údaje o mém zvířátku?

Pokud máte internet a e-mailovou adresu, pak je pro vás nejjednodušší vše si vyplnit z pohodlí domova do našeho dotazníku, který jsme k tomuto účelu vyvinuli.  Vše vyplňujete podle fotografií, jsou v něm veškeré služby i nabídka doplňků a vy si jen zakřížkujete to, o co máte zájem. Je zde i obrazová nabídka květinového servisu a dotazník končí možností výběru zda si pro urničku budete chtít přijít k nám nebo zda ji budete chtít dovézt a současně si vyberete termín. S tímto dotazníkem zasíláme i katalog urniček, kde jsou přehledně uvedeny včetně velikostí a kódů. Vše je opravdu jednoduché a může se v klidu poradit a vybrat si celá rodina.

Pokud nemáte možnost internetu nebo chcete vše sepsat osobně, pak je možné nás navštívit v naší kanceláři kousek od stanice metra nebo po dohodě přijedeme za vámi domů a sepíšeme  vše doma.